• https://www.facebook.com/malatyaegitim1/
  • https://twitter.com/malatyaegitim

  Malatya Eğitim Platformu

  www.malatyaegitim.com

  Matematik Ar-Ge

  SEVGİNİN KÖKLERİ

  annebabaokulu.net

  Sevginin Kökleri malatyaegitim.com

  Kitap adı: Sevginin Kökleri
  Yazarı: Svagito R.Liebermeister


  Birey olarak olgunlaşmamız için ana babamızı hatalarıyla kabul edip bizi bu dünyaya getirdikleri için minnet duymamız gerekir. Ana babamız başka türlü olsalardı biz de daha iyi durumda olurduk inancı çok yaygındır. Daha anlayışlı olsalardı, daha çok destek verselerdi, daha az eleştirip daha az katı olsalardı... hatta belki daha katı olsalardı.

  Bazılarımız daha ileri giderek, başka bir ana babaya sahip olsalar daha iyi durumda olacakları inancıyla, arkadaşlarının ya da televizyon dizilerinin ideal ana babalarına özenirler.

  Aykırı gibi gelse de anne babadan özgürleşme olanağı ancak onların önünde saygıyla eğilip onları onurlandırdığında ortaya çıkar.

  ...Başka bir ana baba isteyerek başka biri olmak isterim. Sürekli başka biri olmaya çabalarsam kendimle nasıl mutlu olabilirim ki?

  Ebevyenine öfkeli olan ve onlardan almış olduklarından başka şey bekleyen insanlar, kabul etme halinden çok ümit etme halinde yaşarlar. Yaşamlarında alttan alta bir muhtaç olma ve beklenti vardır. Kendilerini kurban olarak görüp güçlerini kaybeder ve değişim olasılıklarını da yok ederler. Alamadıkları sevgiye yoğunlaşarak aldıkları ve hatta belki hala onlara akmakta olan sevgiyi gözden kaçırırlar.

  Çoğumuz bir ara bu ikilemde kalmışısızdır. Ne zaman gücümüzün yetmediği bir şeyi değiştirmek istesek, değiştirmeye çalıştığımız şey bizi tutsak eder. Hissettiğimiz rahatsızlık ve huzursuzluktan dolayı değiştirmeyi istediğimizi sanırız. Oysa aslında husursuzluğu yaratan değiştirme arzumuz ve bunu başaramıyor olmamızdır. Böylece bu mutsuz çıkmazda yaşarız: Tüm dikkatimizle beğenmediğimize odaklanmışızdır, sahip olduklarımızdan zevk almayı unuturuz.

  Hazırlayan: annebabaokulu.net

  Kitap Alıntıları Ana Sayfa

  Yorumlar - Yorum Yaz


  Üyelik Girişi
  Fotoğraf
  Site Haritası
  Translate