• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu

Malatya Eğitim Portalı

Malatya Eğitim ve Kültür Haberleri

Yaşam Boyu Eğitim

YDS İngilizce Sınav Taktikleri

YDS Sınav Taktikleri

malatyaegitim.com


1) Kelime sorularında şıklardaki kelimelerin türünü mutlaka belirleyerek işe başlayın. Örneğin sıfat soruyorsa, yukarıda nitelediği ismin ne olduğunu bulun ona göre soruyu cevaplayın. Bu sorular bazen zor gelebiliyor dolayısıyla boşluğun hemen öncesi ve sonrası ile bağlantılı olarak cevaplamaya çalışın.

2) Tense sorularında eğer hiç bir fikriniz yoksa, sınavlarda bilimsel ifadelerin çok kullanıldığını göz önüne alarak olabildiğince "present zamanlara" yönelin.

3) Modal sorularında "present veya perfect" olma durumuna dikkat edin. Anlamı göz önünde bulundurun.

4) Gerund-Infinitive ve Kısaltma sorularında; bu yapının cümlenin hangi kısmını oluşturduğuna dikkat edin. Cümle ortasından virgül ile ayrılan kısımdan sonra gelen boşluk genel olarak "kısaltmadır" ve genel olarak Ving kullanılır.

5) Cümle tamamlama sorularında yukarıdaki cümle ile aşağıdaki cümle arasında kullanılan bağlaçlara ve zaman uyumuna dikkat edin. Özellikle referans ifadelerine (it, he, her, she, their...) önemlidir. Cevabınızı işaretlemeden önce mutlaka anlamsal analiz yapın.

6) Paragraf tamamlama sorularında boşluktan sonraki kısmın çevirisini yapıp sonra önceki cümle ne olabilir diye analiz ederek çözerseniz tüm paragrafı çevirmek zorunda kalmazsınız. Arada bağlaç var ise boşluktan bir önceki cümleyi de okumanız gerekebilir.

7) Anlam bütünlüğünü bozan cümlelerde yine en önemli husus referans ifadeleridir. Dikkatli olursanız soru kaçırmazsınız.

8) Diyalog sorularında da paragraf tamamlama sorularındaki gibi önce boşluktan sonraki cümleyi okuyup sonra boşluk ne olabilir diye düşünürseniz doğru yapma olasılığınız artar. Doğrulamak için daha sonra üst kısmı da okuyabilirsiniz.

9) Çeviri sorularında bağlaçların çevirilerine, özne ve yüklem takibine dikkat ederseniz genel olarak sıkıntı yaşamazsınız. Tabi elinizden geldiğince zarflar, sıfatlar ve önemli yapıları da hızlı bir şekilde kontrol etmeniz faydanıza olacaktır.

10) Paragraf sorularında ilk cümle önemlidir çünkü sonraki cümleler ona bağlı olarak gelişir o yüzden paragrafın temasını bu şekilde inşa etmelisiniz. Ama ben ilk cümleyi anlamadım deyip bırakmayın sonraki cümlelerden ne olduğunu anlamaya çalışın.
2229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası