• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu

Malatya Eğitim Portalı

Malatya Eğitim ve Kültür Haberleri

Yaşam Boyu Eğitim

KERVANSARAY BULUŞMASI KAPSAMINDA DÜZENLENECEK OLAN ETKİNLİKLER

malatyaegitim.com

6. Uluslararası Kervansaray Buluşması kapsamında “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” etkinliği 27 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


27 Eylül günü “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” kapsamında 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması Sergisi açılacak.

Yine aynı gün saat 14.00’da moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Karagöz’ün yapacağı “Geçmişten Geleceğe Kültürün Yansıması” başlıklı panel yapılacak.

Sanat merkezi haline gelen Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru çalışmalar ise, saat 15.30’da Kernek Meydanı’nda sergilenecek.

6. Uluslararası Kervansaray Buluşması kapsamında Battalgazi Belediyesi ve Malatya Ressamlar Derneği’nin ortak organizasyonu ile “Hadi Gel Sen de Resim Yap” etkinliği gerçekleştirilecek. İnönü Kapalı Çarşı üzerinde saat 16.00’da yapılacak olan etkinlikte 500 kişi aynı anda resim yapacak ve bu etkinlik Türkiye’de bir ilk olacak.

Saat 16.30’da PTT Caddesi’nde Şemsiye Sokak uygulamasının açılışı yapılacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir ilk olacak olan Şemsiye Sokak’ta müzikal etkinlikler de düzenlenecek.

Soykan Meydanı’nda saat 17.00’da “Battalgazi’nin Uçan Kanatları” adlı serginin açılışı gerçekleştirilecek ve sergide, Battalgazi ilçesindeki kuş türlerinin fotoğrafları yer alacak.

Saat 18.00’da “52. Yılında Arslantepe Höyüğü Fotoğraflarla Kazı Sergisi” açılışı yapılacak. Malatya Park AVM’de gerçekleştirilecek olan sergide, 52 yıl boyunca yapılan kazı çalışmalarında çıkan eserlerin fotoğrafları sergilenecek.

Saat 19.00’da ise, Malatya Mişmiş Park Fuar Alanı’nda Rafet El Roman, Selahattin Alpay ve Özlem Büyük konseri gerçekleştirilecek.

İKİNCİ GÜN

Saat 13.00’da “Kul Vahap Salt Anısına Şiir Dinletisi” etkinliği gerçekleştirilecek.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası