• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu

Malatya Eğitim Portalı

Malatya Eğitim ve Kültür Haberleri

Yaşam Boyu Eğitim

KARANLIĞIN GÖKKUŞAĞI

malatyaegitim.com

Edebiyat Köşesi / Cansu
Karanlığın Gökkuşağı

Ben şanslıyım. Çünkü sizin yaşamadığınız duyguları yaşıyorum. Ben zekiyim. Çünkü karanlıkta sizin göremediklerinizi görüyorum. Ben mutluyum. Çünkü birinizin mavi birinizin yeşil birinizin kahverengi birinizin siyah gözleri bende olmadan uçsuz bucaksız maviyi, şarabın kadınsı kırmızılığını, sokak çocuklarının kirli ama ak suratlarını ve annemin tenine dokunduğumda yüzündeki bütün saflığı, bana baktığında gözlerindeki o parıltıyı görebiliyorum..

Hiç sanmayın ki yolda yürürken insanların dönüp bana baktığında ki o acıma duygusunun yüzlerine vurduğunu görmediğimi.. Benim sizden hiç bir şeyim eksik değil. Tanrım benden bir şey almışsa bir şeyde vermiştir. O da benliğimi kaplayan sezgilerim ve duygularım.. Ben böyleyim görme engelim var ama görüyorum.. İki gözümü kapatan o siyah camlara aldırmayın sakın ha.

Siyahın beyaz, gecenin gündüz, sonsuzluğun kısıtlı olması kadar imkânsız o iki siyah camın benden uzaklaşması. Ama arkasında duranlar siyaha beyaz, geceye gündüz katacak kadar cesur, sonsuzluğu kısıtlayacak kadar büyük ve güçlü iki kahramandılar. Ve ben zifiri karanlığa gökkuşağını serpecek kadar renkliyim..

Gözüme çökmüş bulutlar gitmiyorlar bir türlü ama ben güneşim ve engel bile olamıyorlar önümde. Elimde ise artık benle yaşamayı öğrenen bir değnek. Kimi zaman yol arkadaşım, sırdaşım kimi zamansa pusulam..
Benim gibi yalnız gecelerde 3. şahısı oynar değneğim.. Artık gecede bize katılmıştır elinde bir kadeh şarap ile.. Bulutlar ağlar sokaklarsa sadece o küçük gözyaşlarıyla yetinirler.

Sonbahar yürür yaprakların üstünden. Güneşe dayanamayacak kadar ürkek adımlarla. Sanırım uzaklara yolculuk var..Yanımdan ise bir hışımla geçti, onunda gözlerini kamaştırdı renklerim.. Ben yine karanlıktaki gökkuşağımı söndürmedim ve her saniye etrafı boyadım renklerimle. Şimdi baharı kokluyorum İstanbul’da.. Ve her geçen gün gökkuşağıma yeni bir renk ekleniyor..

Çünkü ben şanslıyım, zekiyim, mutluyum ve engelleri engellerimle aşan bir görme engelliyim.. Beni olduğum gibi kabul edin..

C.E.İ.

Yorumlar - Yorum Yaz
Site Haritası