• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu

Malatya Eğitim Portalı

Malatya Eğitim ve Kültür Haberleri

Yaşam Boyu Eğitim

SINAV HAZIRLIK SÜREÇ YÖNETİMİ-2

matematikarge.com

SINAV HAZIRLIK YÖNETİMİ

Sınavlara hazırlananlar için taktikler

Ygs’ ye hazırlanırken yapmanız gereken olabildiğince deneme çözmektir. Piyasadaki tüm denemeleri alarak ilk olarak günde birer tane daha sonra günde iki deneme çözecek şekilde sayısını artırın. Bu sekilde yorum yapma ve hızlı okuma yeteneğinizi geliştirirken, pratik olmayı da kısa süre de öğreneceksiniz. 

Çalışmaya motive olabilmek için hedefinizi belirleyin.

Hedefinizdeki bölümü kazanmak için yaklaşık kaç net yapmanız gerektiğini öğrenin. Böylece çalışmalar sonuca yönelik olacaktır.

Sınav sistemini iyi araştırın. Örneğin mühendislik okumak isteyen için matematik ve fizik soruları, tıp ve eczacılık tercih edecekler için ise biyoloji ve kimya soruları en çok puanı getirir.

Çıkmış soruları çözmek avantaj sağlayacaktır. Önceki yıllarda çıkmış sorular incelendiğinde; çok benzer hatta aynı tip soruların defalarca sorulduğu görülmektedir.

Sınav yaklaştıkça genel tekrarlar daha çok önem kazanır. Bu yüzden tüm sınav konularını sınavdan en az 2 ay önce bitirip tekrarı hedefleyin.

Bütün sınavlarda başarıya ulaşmanın ilk şartı kitap okuma alışkanlığıdır. Sınavda sayısal sorular dahil bir çok soru verilen bilgileri iyi okuma, kullanma ve yorumlamaya dayalı sorulardan oluşmaktadır. Bu nedenle sınava hazirlik süresince aksatmadan her hafta bir kitap okuyun. 

Hazırlayan: matematikarge.com
destek@annebabaokulu.net

Sınavlara hazırlananlar için taktikler-1

Yorumlar - Yorum Yaz
Site Haritası