• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/annebabaokulu

Malatya Eğitim Portalı

Malatya Eğitim ve Kültür Haberleri

Yaşam Boyu Eğitim

MOTİVASYON TEKNİKLERİ

annebabaokulu.net

Bazı Motivasyon İlkeleri

 Seçimlerimiz Motivasyon malatyaegitim
Hayatını her gün yaptığın seçimler tayin eder. Çözüme odaklanmak yerine başkalarını suçlama alışkanlığı sana çok ağır bedeller ödetir. Başına gelen ne olursa olsun sadece sen sorumlusun. Eğer sorumluluğu başkalarının üzerine atmaya devam edecek olursan şunu unutma ki bir köle olarak kalmaya devam edeceksin. (OSHO)
(Başınıza gelen her hangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. Allah birçoklarını da affediyor. ŞURA 30)

Yardım gelirse yararlan ama kimseden bir şey bekleme. İnsanlardan beklenti alınganlığı, alınganlık suçlamayı, suçlama öfkeyi, öfke nefreti doğurur. Nefretlerin ise tüm enerjini emer. Tebdirini almazsan, nefret duygusu yavaş yavaş seni de kendi gibi çirkin bir yaratığa dönüştürür.


Cahile soru sorma. Kendi hayatını mahvettiği gibi senin de hayatını mahveder. (İlseven)

Mağdur ve kader kurbanı olduğunu düşünmeyi bırak ve yaşamında olup bitenlerin sorumluluğunu kabullen.

Yaşam kaliten topluma yaptığın katkı ile belirlenecektir. Yaşama nasıl katkım olur dediğinde yaşam da sana nasıl katkım olur diye soracaktır.

Bir insan davranışlarını "sahip olmak" ilkesine göre ayarladıkça, kişisel girişimlerde bulunma arzusu azalır. Sahip olmacı biçimde davranmak ve içsel tembellik, karşılıklı olarak birbirlerini güçlendirirler. (Fromm)

Hazırlayan: annebabaokulu.net

Yorumlar - Yorum Yaz
Site Haritası